Jak przygotować dobrą zbiórkę zuchową?

Przygotowanie zbiórki zuchowej wymaga bardzo dużo energii od drużynowego, czy przybocznego. Jestem funkcyjną w gromadzie zuchowej już 4 rok. Niejednokrotnie brakuje mi pomysłu na zabawę, albo przekazanie wiedzy w jakiś ciekawy i zrozumiały sposób.

Żeby mówić o zuchach, musimy wiedzieć kto to za mali ludzie.

Na stronie ZHP możemy znaleźć wszystkie podstawowe informacje na temat pionu oraz jego sposobu pracy. Znajdują się tam również informacje na temat tego, co dzieje się aktualnie w świecie.

Dodatkowo na tej stronie internetowej są dodawane regularnie kolejne numery „Zuchowych wieści”. Znajdują się tam artykuły pomocne do pracy śródrocznej. Niejednokrotnie znalazłam tam odpowiedź na temat, który mnie interesował.

W kolejnym linku możemy znaleźć pomysły na przeprowadzenie cyklu sprawnościowego, który chcemy zrealizować w gromadzie, a niekoniecznie wiemy jak się do tego zabrać. Niejednokrotnie wspierałam się tą stroną w prowadzeniu zbiórek, Polecam gorąco.

CBP, czyli Centralny Bank Pomysłów oferuje naprawdę wiele możliwości, między innymi propozycje programowe, konspekty zbiórek, czy materiały potrzebne do przeprowadzenia ciekawych zajęć.

Również na tej stronie znajdziemy poradnik dla drużynowego zuchowego „W krainie zabawy” dostępny w formie pdf. Polecam tę książkę, niejednokrotnie odnalazłam w niej odpowiedzi na moje pytania.

Strona godna polecenia to również „Azymut”. Można tam znaleźć wiele ciekawych artykułów na temat pracy z gromadą, tłumaczy pewne kwestie oraz daje dużo inspiracji.

Zuchy, jak każdy, musi posiadać swój Fanpage na Facebooku. Możemy tam znaleźć informacje oraz różne artykuły dotyczące zuchowego działania.


Opracowała: dh. Magdalena Piwowarczyk