44 Drużyna Harcerska "Orliki"

Orliki

Historia 44 DH sięga początków Szczepu. Pierwotnie była to męska drużyna harcerska, natomiast 20 września 2011 roku w skutek zamknięcia żeńskiej 43 Drużyny Harcerskiej Amazonki im. Olgi Drahonowskiej- Małkowskiej, brała pod swoje skrzydła również harcerki. 43 DH rozpoczęła swoją działalność 11 listopada 2005 roku, chociaż i jej historia zaczyna się w latach 70. W październiku 2012 roku próbowano ponownie rozdzielić drużyny na męską i żeńską ponownie otwierając Amazonki, natomiast finalnie pozostano przy koedukacyjnej 44 DH Orliki.

Drużyna przyjęła czarne barwy Szczepu. Orzeł symbolizuje spostrzegawczość każdego członka i gotowość do działania. Piosenką obrzędową Orlików jest Hymn 307 Dywizjonu Myśliwskiego Nocnego “Lwowskich Puchaczy” i Tak jak ptaki.

Obecnie drużynową Orlików jest Małgorzata Sajna. Na funkcji przybocznych pomagają jej Piotr Adamus oraz Justyna Sałustowicz.

Harcerskie newsy

Harcerze

Metodyka harcerska jest właściwa do pracy z harcerkami i harcerzami w wieku 10-13 lat. Charakterystyczną formą aktywności w tej grupie metodycznej jest gra, która stwarza możliwość sprawdzenia się i wzmacnia pracę w zastępach poprzez współzawodnictwo.

Zbiórki i kontakt

Zbiórki drużyny odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9:13-10:43.

Najlepszą formą kontaktu z drużynowym jest wysłanie maila bądź wykonanie telefonu.

joanna.krajcarz@zhp.net.pl
Joanna Krajcarz: 506 415 125