33 Gromada Zuchowa – Czarna Trzynastka

33 Gromada Zuchowa "Łowcy Przygód"

Łowcy Przygód

33 Gromada Zuchowa została założona przez Agnieszkę Piórko w 2011 roku. Swój okres próbny zaczęła 20 września rozkazem Komendatki Hufca nr L9/2011. Jej pierwszym przybocznym był Szymon Korzeniowski, a w 2012 roku zuchom udało się wziąć udział w pierwszym letnim obozie zorganizowanym przez Hufiec ZHP Krzeszowice w Kostkowicach.

Gromada zamknęła okres próbny 13 kwietnia 2012 roku rozkazem Komendanta Hufca nr L.3/2012 i przyjęła numer 33 oraz czarno-zielone barwy. Jej nazwa jest stricte związana z ciągłym poszukiwaniem wrażeń i łowieniem przygód. Piosenką obrzędową gromady jest Przebudzenie.

W międzyczasie Agnieszce udało się wychować następcę – Gabrielę Kołacz, która przejęła obowiązki założycielki Gromady w lutym 2016 roku. Jej przyboczną była obecna drużynowa, czyli Magdalena Piwowarczyk. Pomagają jej wychowankowie gromady, tj. Katarzyna Wajdowska i Olaf Kubin.

Zuchy

Zuchy są to dzieci w wieku od 6 do 10 roku życia. Ich charakterystyczną formą aktywności zuchów jest zabawa w kogoś lub w coś – realizowana zespołowo przez zdobywanie sprawności oraz podczas zbiórek pojedynczych gromady. Inicjatorem zabawy jest wódz zuchowy – drużynowy. Zuchowa zabawa w naturalny sposób kształtuje charakter dziecka i rozwija jego umiejętności.

Zbiórki i kontakt

Zbiórki gromady odbywają się w każdą sobotę w godzinach 12:00-13:30.

Najlepszą formą kontaktu z drużynową jest wysłanie maila bądź wykonanie telefonu.

magdalena.piwowarczyk@zhp.net.pl
33gz@czarna13.eu
Magdalena Piwowarczyk: 797 149 923